Kineziologie

Kineziologie (One brain – system) je metoda, pomocí které lze ovlivnit energetické bloky v mozku, vzniklé působením emocionálních stresů a tím ovlivnit chování, cítění, prožívání a celkové zdraví jedince. Představuje přírodní, celostní léčebný systém, kde se prolínají poznatky např. z psychologie, Tradiční čínské medicíny a jejím systémem meridiánů, akupresurou a Bachovými esencemi. Hledá a odstraňuje skutečnou příčinu problému.

Kineziologie se snaží nalézt vztah mezi fyzickým a psychickým. Propojuje tělo s myslí. Hledá příčinu potíží a pokouší se obnovit se energetický tok v těle, čímž se problém může odstranit.

Kineziologie pomáhá při odblokování psychických a fyzických problémů u dětí i dospělých např.: potíže s komunikací, bolesti hlavy, chronické nemoci, poruchy trávení, alergie, hyperaktivita, nesoustředěnost, problémy v mezilidských vztazích, bolesti, různé nemoci a dysfunkce, psychické i emocionální potíže. Metodu lze použít i při stresech, problémech s učením, psaním, čtením, počítáním, nedostatkem koncentrace, hyperaktivitou, koktavostí, pomočováním, fobiemi, závislostmi a dalších potížích. Její použití je prakticky neomezené.

K odhalení fyzické nebo psychické nerovnováhy používá testování svalů. Je to metoda, která komunikuje prostřednictvím svalů s naším mozkem. Tato komunikace je obousměrná. Následně tedy lze tedy vhodnými cvičeními, světelným působením, tlakem na akupresurní bod apod. působit na mozek a zase opačně lze uvědoměním si určitých situací působit na tělo.

Cílem terapie pomocí kineziologie je tedy odstranit energetické bloky a získat zpět co nejvíce ze své vlastní autority a její vnitřní síly. Nejlepší způsob jak toho dosáhnout je najít a přeměnit energii z traumat, která jsme utrpěli v minulosti, a která omezují naše jednání, cítění a vnímání v přítomnosti. Následně se nemusíme chovat podle našich zvyklostí ovlivněných dřívějšími stresujícími událostmi, ale můžeme začít znovu, máme k dispozici novou volbu chování. Jestliže se zbavíme předchozích traumat a stresů, můžeme jednoduše opustit staré zaběhlé koleje a nefunkční vzorce chování, mnohdy zděděné např. od rodičů, a připravíme si novými volbami a způsoby chování budoucnost podle svých představ.

Kineziologie se nezabývá diagnostikou pacientů. Pracuje s jemnou energii těla, zjišťuje „kdy a proč“ byl energetický tok v těle zablokován. Zabývá se více příčinou problému než následkem. Odblokováním toku energie v daném regresním věku (ve věku, kdy došlo k zablokování) se obnovuje rovnováha psychiky i těla.

Radka Loja