Jak si prodloužit prostředníček

Naše tělo reaguje na naše myšlenky. Tedy, pokud se pořádně soustředíme.

Tuto větu si můžete ověřit v následujícím experimentu. Když jsem ho dnes zkoušela, myslela jsem si, že mě šálí zrak 🙂

Na chvilku se zastavte a přestaňte myslet na to, co všechno ještě dnes „musíte“ udělat, s kým budete mluvit, jaké bude zítra počasí, co si dáte k obědu atd. To vše sabotuje výsledek. Když chcete čehokoli dosáhnout, je potřeba se soustředit.

1. Sedněte si na židli a třemi hlubokými nádechy a výdechy se uvolněte. Zvedněte ruce a podívejte se na vnitřní stranu zápěstí. Na každém zápěstí vidíte několik horizontálních čar. Přiložte ruce k sobě tak, aby čáry na zápěstí byli proti sobě.  Čáry sami o sobě v tomto experimentu nemají význam. Slouží pouze jako měřítko.

2. Nyní sepněte ruce tak, jako byste se chtěli modlit. Podívejte se, který z Vašich prostředníčků je kratší (u většiny lidí to tak je). Pokud máte oba prostředníčky stejně dlouhé, tak si vyberte jeden z nich, který si na chvíli chcete prodloužit.

3. Teď obě ruce rozpojte a položte si je na svá stehna. Zhruba 1 minutu se soustřeďte na špičku vybraného prostředníčku. Vnímejte, jak se dotýká Vašeho stehna. Vnímejte teplotu. Soustřeďte se pouze na špičku svého prstu. Představte si, že se váš prst prodlužuje, že je stále delší a delší. Zavřete si oči a představte si, že cítíte, jak váš prst roste. Je stále delší a delší.

4. Nyní obě ruce zase spojte. Tak co? Vidíte to?

A stačila pouhá chvilka soustředění. Během chvilky koncentrace jste přerostli sami sebe. (Klid, za chvíli to odezní. Nebo nechcete?).

A pokud nic nevidíte, tak to zkuste zase příště.

Přeji pěkné experimentování!

Radka

Pokud si přejete dostávat další inspiraci, přihlašte se zde.